• +48 730 331 670
  • +48 660 027 027
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Kredyt CHF

Unieważnienie umowy frankowej to nasz wspólny cel!

prawo rodzinne

Najnowsze orzecznictwo w sprawie kredytów frankowych jest wyjątkowo korzystne dla kredytobiorców.

Na czym polega unieważnienie kredytu frankowego?

Posiadacze kredytów w CHF mogą uwolnić się od zawartej umowy kredytowej na dwa sposoby - poprzez odfrankowanie kredytu oraz żądanie unieważnienia umowy.
Wyrok sądu stwierdzający nieważność umowy jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym, ponieważ całkowicie uwalnia cię od zobowiązania.
Unieważnienie umowy kredytu frankowego realne stało się dopiero po wyroku opublikowanym w 2019 roku przez TSUE.
Stanowisko prezentowane przez Sąd Najwyższy ukazało się początkiem bieżącego roku jako uzasadnienie wyroku (sygn. V CSK 382/18) z 11 grudnia 2019.

 

Unieważnienie umowy w praktyce

Według kodeksu cywilnego nieważność umowy może być stwierdzona, jeżeli jest sprzeczna z ustawą lub ma na celu jej obejście.
Umowa jest nieważna również, gdy nie odpowiada ogólnie przyjętym zasadom współżycia społecznego. Traktuje się ją wówczas jako nigdy nie zawartą, nieobowiązującą.
Wielu kredytobiorców obawia się wniesienia pozwu o nieważność, ze względu na rezultat - strony zobowiązują się do zwrotu pełnej kwoty, którą otrzymały w wyniku umowy.

 

Nie martw się jest klika wariantów:

  • wpłacona przez ciebie suma jest wyższa od kapitału kredytu, w związku z czym bank jest zobowiązany do zwrócenia nadpłaconej kwoty,
  • roszczenie banku jest równe uiszczonym przez ciebie opłatom, nie musicie wypłacać sobie dodatkowych środków,
  • kwota wpłaconych środków jest niższa niż kapitał kredytu we frankach - wówczas będziesz zobowiązany wpłacić powstałą różnicę do banku, możesz też wnioskować o rozłożenie płatności na raty.

Jeżeli jesteś ciekawy w jakiej jesteś sytuacji co możemy dla ciebie wywalczyć wypełnij poniższy kwestionariusz a oddzwonimy i określimy Twoje roszczenia.


Wypełnij kalkulator umowy kredytowej - sprawdź ile możesz zyskać!

Wybierz bank *
Kwota kredytu *
Waluta kredytu *
Marża banku
Okres kredytowania *
Rodzaj rat *
Data zawarcia umowy *
Imię *
Adres e-mail *
Wpisz nr telefonu *
+48
Szukaj

    Informuję, że zapoznałem/am się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach w niej określonych.