• +48 730 331 670
  • +48 660 027 027
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Kredyt WIBOR

Co chcemy dla Ciebie zrobić? Usunąć WIBOR z umowy kredytowej.  

prawo-cywilne.jpgJuż na starcie będziemy wnioskować o zabezpieczeniu na czas trwania właściwego procesu usunięciu WIBOR-u z umów kredytowych.

Co to dla Ciebie znaczy: to oznacza, że odsetki będą liczone tylko w oparciu o marżę banku, która wynosi 1,2-2,7%, a co za tym idzie Twoja rata będzie tak niska jak nigdy.

Większość umów kredytów hipotecznych posiada klauzule niedozwolone co za tym idzie umowa taka jest nie ważna.
Z prawniczego punktu widzenia, WIBOR nie spełnia wymogów tzw. unijnego rozporządzenia BMR w zakresie reprezentatywności, rynkowości i adekwatności. Powodem jest fakt, że wskaźnik nie jest oparty o rzeczywiste transakcje międzybankowe, dlatego jest podatny na manipulacje.

WIBOR jest wskaźnikiem o zasadniczym znaczeniu dla całego polskiego systemu finansowego. Wahania w jego wysokości mogą spowodować wzrost lub obniżenie rat kredytu hipotecznego i to w znaczący sposób. Warto wiedzieć, co to jest WIBOR i jakie znaczenie ma dla kredytobiorców.

Wskaźnik WIBOR - co to jest?

Skrót pochodzi od nazwy Warsaw Interbank Offered Rate i określa wysokość oprocentowania na polskim rynku międzybankowym. Na podstawie stopy procentowej WIBOR banki komercyjne zgadzają się udzielać sobie nawzajem pożyczek. Co ważne, wysokość wskaźnika jest zmienna - ustalana na nowo niemal codziennie, co ma kluczowe znaczenie dla całego rynku finansowego.

Od czego zależy wysokość WIBOR?

Stawkę określa się, obliczając średnią arytmetyczną ze stóp procentowych wskazanych przez banki 10 największych Banków Polskich (po odrzuceniu skrajnych wartości). Dla większości terminów (np. Wibor 1-miesięczny, 3-miesięczny) stawkę ustala się w każdy dzień roboczy o godzinie 11:00 (Stawki O/N i tommorow/next ustala się o godzinie 17:00), a proces wyznaczenia stawki WIBOR to tzw. fixing.


Wypełnij kalkulator umowy kredytowej - sprawdź ile możesz zyskać!

Wybierz bank *
Kwota kredytu *
Waluta kredytu *
Marża banku
Okres kredytowania *
Rodzaj rat *
Data zawarcia umowy *
Imię *
Adres e-mail *
Wpisz nr telefonu *
+48
Szukaj

    Informuję, że zapoznałem/am się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach w niej określonych.