• +48 730 331 670
  • +48 660 027 027
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Oferta naszej kancelarii

Zakres usług prawnych

Kredyt EUR

Czy da się unieważnić kredyt w euro? Oczywiście, że tak.


prawo-gosp.jpgKredytobiorcy, którzy skorzystali z kredytu w euro mogą unieważnić swoje umowy kredytowe i otrzymać z banku zwrotu poniesionych kosztów. Jest to sytuacja analogiczna do kredytów we frankowych również i w umowach kredytowych odnoszących się do innych walut, w tym euro, istnieją postanowienia niedozwolone (abuzywne).

 

Kredyt indeksowany w walucie

W większości umów kredytowych indeksowanych do waluty obcej występuje niedozwolony mechanizm indeksacji, który polega na tym, że bank dokonuje przeliczeń według kursów kupna/sprzedaży waluty obcej, które znajdują się w bankowych tabelach kursowych. Tabele te są ustalane przez bank w sposób dowolny i nieograniczony. Żadne ograniczenia swobody kształtowania kursu nie wynikają bowiem z umowy kredytu, zatem stosowanie jakichkolwiek praktyk w określaniu kursu waluty jest swobodną decyzją banku. Takie zapisy znajdują się w masowo udzielanych kredytach frankowych, ale również w kredytach indeksowanych do euro. W znacznej większości wzorców umownych banki stosowały te same mechanizmy przeliczania waluty zarówno w odniesieniu do franka jak i do euro. Zatem podstawy do ustalenia nieważności umowy kredytu w euro będą tożsame jak przy kredycie frankowym.

 

Kredyt w euro - pozew

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty w euro powinni dochodzić swoich praw przed sądem. Obecnie większość spraw frankowiczów kończy się sukcesem. Z uwagi na to, że umowy kredytów w euro zawierają analogiczne zapisy również i osoby, które mają kredyty w euro mają duże szanse wygranej. Kierując pozew do sądu warto wnosić o ustalenie nieważności umowy kredytu, i o usunięcie z umowy klauzul niedozwolonych i zwrot poniesionych kosztów (prowizja, odsetki).


Unieważnienie kredytu w EURO

W praktyce unieważnienie umowy kredytu hipotecznego w euro polega na uznaniu, że umowa taka nie obowiązywała od momentu jej zawarcia. To oznacza, że Klient ma oddać do Banku jedynie kwotę którą otrzymał bez żadnych kosztów. Czyli przez cały okres kredytu Klient po wygranej w praktyce miał za darmo kredyt. Ale by do tego doszło trzeba najlepszych prawników współpracujących z ekonomistami i trochę czasu. Czasu Państwu nie możemy zaoferować, ale prawników i ekonomistów tak.

Namawiamy na bezpłatny kontakt celem przeanalizowania Państwa sytuacji.

 

Wypełnij kalkulator umowy kredytowej - sprawdź ile możesz zyskać!

Wybierz bank *
Kwota kredytu *
Waluta kredytu *
Marża banku
Okres kredytowania *
Rodzaj rat *
Data zawarcia umowy *
Imię *
Adres e-mail *
Wpisz nr telefonu *
+48
Szukaj

    Informuję, że zapoznałem/am się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach w niej określonych.